Майкл Джексон та його хвороба вітіліго: опис та особливості

Вітіліго — це захворювання, пов’язане з порушенням шкірної пігментації. Саме від такої хвороби страждав всесвітньо відомий Майкл Джексон.

Він помер 25 червня, тож дату вирішили присвятити вітіліго. Тварини та рослини, до речі, ще одна популярна рубрика нашого порталу, куди вам варто заглянути. Розглянемо особливості хвороби докладніше.

Вітіліго є патологією, при якій шкіра людини втрачає меланін. Помітніша проблема у темношкірих. Майкл Джексон навіть повністю висвітлив шкіру, щоб вона була одного тону.

При вітіліго на тілі з’являються одиничні чи множинні молочно-білі ділянки, межі яких чіткі. Усередині нерідко формується гіперпігментація, що дуже впадає у вічі.

Варто пам’ятати, що вітіліго не є заразною хворобою. Воно не може передатися через предмети загального користування тощо. Найчастіше вітіліго дається взнаки в пубертатному або постпубертатному віці. Плями можуть поширюватися та зливатися.

Це косметичний дефект, оскільки фізичний дискомфорт хвороба не викликає. Однак ті ділянки, які позбавлені пігменту, страждають від дії ультрафіолетових променів.
Болезни и советы варто подивитися у нашій рубриці. Підвищений ризик вітіліго актуальний, якщо він присутній у сімейному анамнезі або є патологія аутоімунного типу. В інших ситуаціях неможливо прогнозувати проблему.

Лікарі-дерматологи кажуть, що у разі вітіліго потрібно звернутися до фахівця та пройти обстеження, щоб унеможливити наявність інших аутоімунних процесів. Нерідко хвороба свідчить про проблеми зі щитовидною залозою, хвороби шлунково-кишкового тракту, дефіцит мікроелементів в організмі.

Нерідко вітіліго розвивається внаслідок стресів або серйозних отруєнь солями важких металів. У деяких випадках його причинами стають травми та захворювання, які мають хронічний характер. Захворювання не вивчено до кінця, тому ніхто не може гарантувати успішність його лікування.

Дерматологи кажуть, що при вітіліго не варто намагатися висвітлити шкіру або покривати проблемні ділянки татуюваннями. Якщо йдеться про невеликі проблеми, можна скористатися кортикостероїдами. Однак при більш масштабній проблемі варто пройти ПУВА-терапію або лікування із застосуванням ультрафіолетового опромінення. Але ці процедури тривалі, гарантія помітного ефекту відсутня.

Медичні новини можна прочитати на нашому порталі. Вони актуальні та свіжі, регулярно оновлюються, тому вам вдасться дізнатися чимало нового з цієї сфери!