Процес виконання друку на тканині та етапи

Щоб речі були красивими, їх прикрашають різноманітними візерунками. Для цього є багато методів.

Одним з них є друк на тканині, який має багато технік нанесення. У кожній з них свої особливості.

Термодрук виступає технікою, де використовується проміжний носій. Зображення спочатку наносять на плівку або на папір. Якщо буде робитися кольорове зображення, то для кожного кольору процес треба повторювати. Такою технологією можна наносити зображення на сумки та парасолі, органайзери або панами, а також на футболки та інші речі гардеробу. Підходить такий метод для того, щоб використовувати друк на невеликих тиражах. Але до зовнішніх впливів такий метод є не дуже стійким. При частому пранні та прасуванні зображення швидко перестане бути привабливим. Краще за все такі вироби використовують як сувенірну продукцію.

Шовкографний друк має таку суть: крізь трафарет зображення наноситься в’язкою фарбою. Але для кожного типу тканини є свої барвники. Ефектів обробки у цієї технології дуже багато:

  1. 3Д друк.
  2. Гліттерами.
  3. Світло накопичувальними та світло відбиваючими фарбами.
  4. З ефектами об’ємного замша або флока.
  5. Під срібло або золото.
  6. Флуоресцентними фарбами.

Цей метод довговічний та надійний. Вартість її не дуже висока, що є великою перевагою. Друк можна робити від 50 штук.

Сублімація поєднує в собі два попередні методи. При цьому методі барвники переходять з твердого стану, минаючі рідку, в газоподібний. Друкується трансфер сублімаційними особливими фарбами, які нагріваються до температури при натисканні пресом, а потім переходять на тканину. Завдяки такому методу можливо отримати якісні фотографічні яскраві зображення. Саме цим методом наносять зображення на спортивний одяг та на прапори, інші подібні речі. Фарба тут тримається дуже довго та стійко. Але така технологія може працювати лише з полімерними матеріалами та синтетичними тканинами. Окрім того, на виготовлення потрібен час та багато коштів.
Також можна наносити зображення методом машинної вишивки. Тут можна брати різні тканини. Вигляд солідний та дорогий.

Ручний розпис (батик) є дуже трудоємким процесом. Але відповідно буде і висока вартість виробу з таким зображенням. На сьогоднішній день таким розписом оформлюються дорогі речі, тираж яких невисокий. Окрім того, можна використовувати вакуумний друк або цифровий друк бабл-джет, інші методики нанесення.