Встановка кондиціонера: правила, поради та рекомендації

Ефективність роботи спліт-системи чи іншого кондиціонера великою мірою залежить від цього, наскільки якісно буде проведено установка. Ця процедура включає низку етапів, кожен із яких має свої особливості.

Щоб самостійно встановити кондиціонер рівне, потрібно керуватися кількома порадами.

Встановлення внутрішнього блоку

Щоб безперешкодно провести цю процедуру, слід спочатку вибрати відповідне місце. Не варто встановлювати техніку так, щоб повітря дуло на відпочиваючого. Адже це може стати причиною нежиті чи застуди.

Відстань від внутрішнього блоку до стелі і до стіни повинна становити мінімум 10 см. Якщо не дотримуватися цього правила, досить швидко внутрішній блок вийде з ладу.
Для того, щоб зробити монтаж внутрішнього блоку, потрібно користуватися спеціальними настановними пластинами. Щоб забезпечити прийнятне положення пластини, варто користуватися будівельним рівнем. Фіксація пластини здійснюють за допомогою анкерів чи інших кріпильних елементів.

Для з’єднання внутрішнього та зовнішнього блоку виконується прокладання міжблокової траси. Для цього потрібно обрати кондиціонер на Rivnekomfort, а також додаткові комплектуючі.

Правила монтажу зовнішнього блоку

Щоб виключити падіння чи зміщення зовнішнього блоку, потрібно виконувати весь процес з урахуванням деяких аспектів.

  1. Заздалегідь варто підготувати певний розмір дюбеля. Їх розмір визначається з урахуванням того, який матеріал використано для будівництва об’єкта.
  2. Ще один важливий момент — це розташування зовнішнього блоку. Орієнтуватися необхідно на положення внутрішнього блоку та на особливості оздоблення фасаду.
  3. Тільки після цього здійснюється встановлення міжблокової траси.

Перед тим, як здійснювати запуск системи кондиціювання, потрібно провести перевірку.

Переваги

У деяких випадках виникає потреба в установці кількох внутрішніх блоків. І в цьому випадку роботу краще довіряти професіоналам. Зумовлено це тим, що тут важливо правильно зробити не лише установку, а й розрахунки. Для цього можуть бути використані ефективні інструменти та якісне обладнання.

У деяких випадках виникає потреба у підготовці дренажних каналів. Їх варто після встановлення періодично перевіряти та очищати, оскільки вони безпосередньо впливають на якість роботи всієї кліматичної техніки. Тестування та перевірку варто проводити щороку.