Вибір сучасної літератури в Україні та поради

Вибирати кращі художні твори завжди складно: справа суб’єктивна.

Фахівці-літературознавці високо оцінюють за одними критеріями, в топи популярності потрапляє інше, особисті рейтинги читачів шикуються по-третьому — скільки людей, стільки й думок. І все одно тим, хто хоче купити книги на sens.in.ua або в книжковому, потрібно від чогось відштовхуватися при виборі-не у кожного є можливість переглядати томи в пошуках тексту, який припаде до серця. Нижче три гучних приклади сучасної української літератури. Кожне видання свого часу увійшло до списку «Книги року».

Музей покинутих секретів

О. Забужко

Сімейна сага з детективним ухилом, в кращих традиціях класиків. Охоплені різні часові пласти, досвід кількох поколінь та культурно-історичний контекст їхнього життя. Книга багаторівнева, повна смислів. Письменниця фокусується на потоках свідомості різних персонажів. Вона майстерно володіє словом, завдяки чому » їх » фрагменти в тексті впізнавані і не змішуються. При цьому немає враження стилістичної мішанини. Розповідь цілісне, гармонійне.

Найстарша книга в добірці. Заслужила міжнародне визнання, в тому числі гідна, на думку однієї швейцарської газети, місця в двадцятці кращих романів 21 століття.

В основі сюжету два розслідування, які проводить головна героїня, журналістка. Загадки стосуються смертей двох інших жінок: Однієї — в далекому 1947, а другий зовсім недавно. Остання ж заснувала виставку» секрети», цей мотив йде через всю розповідь. Назва роману-відсилання до цікавої дитячої традиції «секретиків» — заритих в землю пам’ятних штучок.

Хто ти такий?

А. Чех

Зловісні тіні воєн, що затиснули між собою юні роки героя, дивне і тривожне час перед початком нової епохи, проблема самоідентифікації і місця в жорстокому світі, знаходження і створення свого «я», спадкоємність і повторення травматичного і неминучого досвіду. Це лише частина того, що виявляється в романі. Існує кіноверсія історії.

«Хто ти такий» і» хто я такий » — рефрен, що спливає в житті головного героя. Багато в чому автобіографічна історія дорослішання п’ятирічної дитини дев’яностих, волею долі опинився під одним дахом з контуженим бійцем Афгану.

Незамутнений малюк пропускає через себе жах розколотої особистості цього своєрідного друга.

Гіркі апельсини

М. Манченко

Збірка окремих оповідань-пересічних, що звиваються в загальне оповідання. У центрі уваги будні та переживання українських іммігрантів на Сицилії, плідній на солодкі цитруси. Ось тільки життя здається все менш і менш солодкої…