Як правильно обирати засоби по догляду за шкірою

Тіло здатне багато розповісти про вашу якість життя, достаток і самовідчуття — ніякі зовнішні атрибути, вбрання і коштовності не здатні конкурувати з здоров’ям обличчям, доглянутими руками.

І навпаки — всі прикраси світу безсилі, коли колір і фактура шкіри видає, що доводиться несолодко, немає можливості сховатися від несприятливих зовнішніх факторів, як холод, або забезпечити організм достатньою кількістю поживних речовин. Звісно, буквально цим обходитися не доводиться. Різні засоби по догляду за шкірою дозволяють підтримувати шкіру в оптимальному стані за будь-якого способу життя. Але є нюанс: їх потрібно правильно підібрати. Невідповідна косметика тільки зіпсує ситуацію і посилить недосконалість.

Доглядові процедури поділяються на три етапи, а кошти – на три категорії, які мають бути представлені у вашому арсеналі.

Очищення

Поверхнево активні речовини у складі можуть бути м’якшими або агресивнішими. У пріоритеті – перший варіант. Другий може здатися ефективним, але радість буде недорогою. Потужні ПАР вносять дисбаланс у вироблення шкірного сала, шкіра спочатку сохне, а потім посилено починає відновлювати природну жирову плівку. Як результат — масляно блискуче, прищаве обличчя.

У плюсі:

  • засоби зі словом Sarcosinate або Succinate;
  • Sodium Cocoyl Isethionate;
  • Cocamidopropyl Betaine та Sodiym Laureth Sulfate.

Остання речовина може позначати абревіатурою SLES. Не плутайте з SLS (середнє слово закінчується інакше: Layryl). Також у мінусі «Содіуми» Laurate, Cocoate, Tallowate.

Відлущувальною групою коштів не можна зловживати (максимум двічі на тиждень).
Для жирної/комбінованої шкіри: механічне очищення твердими частинками (скраби, пілінги).

Для сухої та чутливої: хімічне очищення кислотами у кремоподібних засобах.

Зволоження

Вибираємо за типом шкіри.

Жирна шкіра не потребує особливого зволоження та любить легкі рідкі засоби: тонік, сироватку, з обережністю – гель. Щільні засоби забивають пори.

Суха/комбінована віддає перевагу крем-гель або крем.

Живлення

Тут орієнтуватися потрібно не стільки на тип шкіри (хоча враховувати рекомендації на етикетці все ж таки потрібно), скільки на вік. Чим старше, тим більше харчування потрібно, тому такі засоби зазвичай сильніші. Використовувати їх для молодої шкіри не можна, вони її перевантажать.

Жирній, схильній до висипань шкірі корисні себорегулюючі компоненти: саліцилова кислота, ніацинамід, олія чайного дерева, цинк, деревне вугілля.

Принцип вибору текстури такий самий, як при виборі зволоження: легкі гелі — для жирної (як ударний вплив — маска з глиною або плівка), жирний крем для сухої (іноді можна використовувати масла або маску — також кремову).